kalendarz biznesowy #SkuteczniejsiCzy zastanawiałeś się czasem JAK “OGARNĄĆ” (poukładać/ zaplanować i zrealizować) SWOJE CELE?

Co takiego robią ludzie, którzy realizują swoje marzenia?

Jakby to było ŻYĆ ŻYCIEM SWOICH MARZEŃ?

 

Jeśli tak i chcesz dowiedzieć się jak robią to #Skuteczniejsi ten wpis jest dla Ciebie!

 

M 1️. Marzenia. 🏝️

Nie zrealizujesz żadnego marzenia jeśli nie wiesz jakie ono jest. Większość ludzi doskonale wie czego nie chce, ale gdybyśmy chcieli ich zapytać czego tak na prawdę pragną to… nie mają pojęcia! Dlatego w pierwszej kolejności zastanów się Jakie są moje marzenia? A gdy zaczną Ci już przychodzić do głowy: Zrób listę marzeń. Wszystkich. Min. 100. Zrób selekcję wybierając z każdych trzech jedno najważniejsze. Aż zostaną Ci 3 kluczowe dla Twojego aktualnego życia. Trzy, których realizacja uskrzydli Cię, do których masz absolutną pewność, że są “Twoje” i na myśl, o których czujesz przynajmniej lekkie mrowienie z ekscytacji, w całym ciele.

Wiem, że niektórzy już w tym momencie pomyślą, że to nie dla nich… Wiem, że twardo stąpający po ziemi mogą stwierdzić, że marzenia to bzdury. Ale nawet jeśli jesteś twardym przedsiębiorcą i swoje zęby na biznesie zjadłeś, to… Czy na prawdę jesteś w swoim życiu szczęśliwy?

 

E 2️. Etapy. 📝

Teraz podziel swoje marzenia na etapy, czyli mniejsze części. Tak jakbyś miał zrobić listę kroków jakie należy przejść, aby dotrzeć do celu. Ot… Wycieczka na wakacje, którą trzeba przygotować – pewnie nie raz takową planowałeś, więc zrób po prostu to samo, co już umiesz.

Możesz zrobić do na 2️ sposoby:

#1 tak, jakbyś już osiągnął cel i zastanawiał się jakie kroki kolejno wstecz trzeba wykonać aby dojść do poszczególnych etapów
#2 zaczynając od dziś i idąc w przód, w kierunku celu.

Który sposób jest dla Ciebie bardziej dogodny?

 

T 3. Terminy. 📆

Czas dołożyć konkretne daty do stworzonych w poprzednim punkcie etapów. Znowu możesz to zrobić na dwa sposoby, albo określając termin realizacji marzenia, które w tym momencie zaczynają zamieniać się w cele i cofać się w czasie albo wyjść od dziś w przyszłość i zweryfikować czy końcowa data Ci odpowiada. Jeśli nie, zastanów się co zrobić szybciej? Inaczej? A może czegoś nie będzie trzeba robić?

 

A 4️. Automotywacja. 🏆

Pomyśl już dziś na jakie trudne momenty możesz trafić i jakich metod użyć, gdy nie będzie Ci się chciało iść do przodu po Twój cel. Może będziesz przeciążony pracą, może ktoś powie Ci “daj sobie spokój” albo sam pomyślisz, gdy napotkasz trudności “nie dam rady”. Jeśli chcesz poznać z jakich #skutecznych technik na automotywację ja korzystam lub znajomi eksperci napisz w komentarzu #Automotywacja a przygotuję o tym jeden z kolejnych wpisów.

 

P 5. Potencjał. 📈

Twój potencjał tkwi w Twoich kompetencjach. A na Twoje kompetencje składa się Twoja:

✔️ Wiedza
✔️ Umiejętności
✔️ Postawa.

Jak się one mają w odniesieniu do Twojego celu?
Czego potrzebujesz się nauczyć?
Co zmienić w swoich nawykach?

Dziś masz wszystko aby zacząć. Jednak aby osiągnąć swój cel potrzebujesz zrobić znacznie więcej niż robisz teraz, a przede wszystkim potrzebujesz stać się nieco inną osobą. Rozwój w drodze do celu jest kluczowy. Dlatego określ jak powinien przebiegać, a potem po prostu zrób to!

 

L 6️. Logistyka. 🚄

Czyli innymi słowy Twoja umiejętność odpowiedzi na wszystkie możliwe zamki pytające dotyczące realizacji Twojego celu. Odpowiedzi te będą Ci niezbędne, by zrealizować cel, czyli po prostu spełnić (a właściwie zrealizować) swoje Marzenie. Jeśli chcesz abym napisała coś więcej na ten temat wpisz #LogistykaMarzeń w komentarzu.

 

A 7️. Akcja! 💪

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Nawet najlepszy plan jeśli pozostanie tylko na papierze będzie do niczego. Dlatego działaj, działaj i jeszcze raz działaj! Zgodnie z przygotowanym planem. Oczywiście, może się tak zdarzyć, że po drodze zaistnieją okoliczności, których dziś nie jesteś w stanie przewidzieć i będziesz musiał podjąć inne działania niż te na papierze. Elastyczność w realizacji planu jest wkalkulowana w jego tworzenie dlatego z jednej strony nie daj się zwieść pojawiającym się okolicznościom, a z drugiej bądź gotowy wykorzystywać szanse jakie będą się pojawiać. Aby móc to wszystko monitorować potrzebny Ci kolejny krok.

 

N 8. Nawigacja. 🚀

Czyli Twoja kontrola realizacji celu. Czuwanie nad Twoim planem lotu. Nawet najlepszy samolot lecąc do celu, zdarza się, że musi nieco zboczyć ze swojego kursu. Dlatego zastanów się:
🤔 Jak monitorować swoje postępy?
🤔 Jakich użyć narzędzi?
🤔 Korzystać z książkowego czy elektronicznego kalendarza?
🤔

 

I tak to się właśnie robi.
Tak “robią” swoje #marzenia #Skuteczniejsi 💪🚀

To jak, chcesz być jak #Skuteczniejsi? 😎

Daj proszę znać, jeśli uznasz, że post jest dla Ciebie wartościowy.

 

P.s. Jeśli chcesz więcej tipów nt. planowania wpisz #Planowanie w komentarzu.