Jak będzie wyglądało Twoje życie za 10 lat?

IMG_1010Dzień dobry,

Nie wiem czy u Ciebie tez, ale u mnie pogoda za oknem dość mało weekendowa. Na pewno nie zachęca do spędzania czasu na dworze (w niektórych regionach „na polu” ;)). Mam dlatego dla Ciebie na dziś propozycje abyś zabawił się w projektanta swojej przyszłości.

Jeśli interesujesz się rozwojem osobistym to pewnie już robiłeś to ćwiczenie nie raz, ale niezależnie od tego czy znasz je czy nie, zapraszam Cię do zabawy.

Weź jakiś notatnik, zeszyt, kalendarz lub po prostu kilka kartek papieru i wyobraź sobie, ze jesteś w przyszłości. Dokładnie przenieś się w czasie o 10 lat do przodu i zapisz swój idealny dzień. Jak wyglada? Gdzie się budzisz? Obok kogo? Co robicie? Etc.

Zacznij od zdania:

Jest 17.06.2027 roku budzę się… (cały tekst pisz w czasie teraźniejszym).

Kiedy już zapiszesz wszystkie szczegóły swojego przyszłego życia (łącznie z tym jakie masz zdrowie, co robisz zawodowo, jakie są Twoje relacje z ludźmi, jak wyglada Twoje otoczenie) wyłuskaj z tekstu od 4-6 celów i zapisz je w czasie teraźniejszym. Na tyle konkretnie na ile potrafisz.

Następnie zastanów się, co dobrze aby się wydarzyło za 5 lat żeby cele dziesięcioletnie zostały zrealizowane. Jeśli w pierwszym kroku wypisałeś np. 5 celów, teraz do każdego z nich zapisz (również w czasie teraźniejszym) cel 5-letni.

W kolejnych krokach zapisz, jak każdy z tych celów będzie wyglądał:
>> za 3 lata,
>> następnie za rok,
>> za 6 miesięcy,
>> za 3 miesiące,
>> za 1 miesiąc,
>> a w ostatnim kroku, na jakim etapie będzie każdy z nich za 7 dni. Pamiętaj, ze to może być drobny kroczek, który jak postawisz to otworzy Ci kolejne możliwości i pozwoli postawić dalsze kroki.

Bądź dla siebie życzliwy i nie wymagaj od siebie od razu nie wiadomo ile, zwłaszcza jeśli do tej pory nie robiłeś za wiele ze sobą i swoim życiem.

Pamiętaj, ze nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a ludzie bardzo często przeceniają to, co mogą zrobić w rok, nie doceniając tego jak bardzo ich życie może się zmienić w perspektywie 10 lat.

Pozdrawiam ciepło
#magdalenabienia

Ps. Jeśli masz ochotę podziel się swoimi celami na tablicy i otaguj je hasłem: #projekttwojezycie

#bieniainspiruje #livelifenow #25miniemerytur #BridgeSuccessSystem