Jak realizować zadania, by szybciej uzyskiwać efekty? cz.1.

success-620300_1280Może pytanie wyda Ci się banalne, ale wbrew pozorom, choć odpowiedzi właściwie same cisną się na usta: „po prostu zrealizować” „działać”, „skutecznie”, „szybko”, etc, praktyka pokazuje, że wcale takie to proste nie jest.

A zatem, dziś dowiesz się, jakich 5 kroków jest ważne na etapie przygotowań, aby późniejsza realizacja była łatwiejsza:

 

#1 Przygotuj plan

Tak, tak. Wielokrotnie to słyszałeś. Można rzec, że wskazówka do orzygania nudna, ale czy możesz sam przed sobą uczciwie się przyznać, że potrafisz planować? Że zawsze skrupulatnie analizujesz co i jak wykonać?
„Brak planu jest planowaniem porażki”, a dobry plan potrafi zaoszczędzić Ci sporo czasu podczas wykonywania poszczególnych zadań. Możesz dzięki niemu przewidzieć konsekwencje poszczególnych etapów pracy, ewentualnych trudności i przygotować alternatywne rozwiązania.

 

#2 Zgromadź potrzebne zasoby

To zasadniczo konsekwencja solidnie wykonanego pkt #1. Zasoby czyli: ludzie, pieniądze, ale również narzędzia, wiedza, umiejętności. „Zgromadź” w tym wypadku oznacza żeby od samego początku wziąć pod uwagę również te zasoby, które mogą być potrzebne na dalszym etapie realizacji Twojego projektu. I we właściwy sposób zadbać o ich pozyskanie.

 

#3 Rozważ alternatywy i konsekwencje swoich działań.

Albo biorąc pod uwagę kolejność: najpierw pomyśl o możliwych konsekwencjach działań na poszczególnych etapach, a jeżeli okaże się, że nie wyglądają najlepiej, weź pod uwagę jakie alternatywne działania możesz podjąć dla uzyskania pożądanego efektu. Dróg do celu może być kilka, nie zawsze najlepsza będzie ta, która pierwsza przyjdzie Ci do głowy.

 

#4 Zwizualizuj swój sukces

Może powiesz, że ta porada nadaje się do książki „Sekret”, ale wizualizacja to jeden z kluczowych elementów procesu przygotowywania się do osiągnięcia zamierzonego celu. W dużym skrócie ma być jak najbardziej szczegółowa, wypełniona dźwiękiem, kolorami, zapachami a przede wszystkim emocjami – tak jakbyś już osiągnął to, co zaplanowałeś.

 

Tylko z nastaniem na sukces możesz go faktycznie osiągnąć dlatego

 

#5 Uwierz, że dokonasz tego, co zaplanowałeś

…i działaj tak jakby realizacja poszczególnych etapów była tylko formalnością na drodze do Twojego celu. Bo przecież i tak go osiągniesz, skoro właśnie to postanowiłeś zrobić ?

 

Jeśli podobały Ci się dzisiejsze porady daj lajka i udostępnij artykuł swoim znajomym.

Wielkie dzięki!

A jeszcze w tym tygodniu zapraszam Cię po kolejną jego część!

MB