Jak w 4 prostych krokach przygotować się na kolejny tydzień aby efektywnie wykorzystać czas i zrealizować swoje cele?

 wizaualizacja-terminarz-otwarty-21. Określ główne cele w najważniejszych obszarach życia (tj. cele osobiste, relacje, zawodowe).

 
Nie przesadzaj z ilością. Jeśli cel jest złożony z kilku podceli i wielu zadań, postaw na jakość a nie na ilość. Lepiej wyznaczyć 1 porządny cel i go zrealizować niż rozbabrać 10 różnych spraw i nie zrobić nic do końca.
 

2. Wypisz najważniejsze zadania do każdego celu.

 
Zrób listę, wszystkich czynności, które trzeba wykonać aby dany cel był zrealizowany. Uporządkuj je we właściwej kolejności. Zastanów się, czy są wśród nich zadania, które możesz delegować. A może są również takie, które tylko dobrze wyglądają na papierze, a w praktyce wcale nie jest potrzebna Ci ich realizacja?

3. Określ potrzebny czas na realizację każdego zadania i umieść je w swoim tygodniowym planie.

Zastanów się ile realnie możesz potrzebować czasu na wykonanie poszczególnych zadań, które z nich mogą spowodować powstanie kolejnych, jakie nieprzewidziane sytuacje mogą Cię spowolnić? Przeanalizuj dokładnie czego będziesz potrzebować na start i czy aby na pewno zadanie, które umieściłeś jako nr 1 na liście możesz zrealizować od razu, czy może potrzebujesz czegoś jeszcze aby zacząć? Te wszystkie elementy mogą albo przyspieszyć Twoje działanie albo spowolnić, dlatego daj sobie szansę na etapie przygotowań aby jak najlepiej rozplanować swoje działania w perspektywie całego tygodnia. Do tego najlepiej przydaje się kalendarz, który po otwarciu ma widocznych 7 dni, bo dzięki temu widzisz od razu perspektywę całego tygodnia i wolnych przedziałów czasowych.

4. Zacznij działać z uśmiechem od rana!

To najlepsze, co możesz zrobić aby wejść z energią w nowy tydzień i zrealizować czekające na Ciebie wyzwania. Nastaw budzik jak najwcześniej, potem cofnij go jeszcze o godzinę (albo chociaż pół) aby mieć czas na inspirującą lekturę zanim zaczniesz realizować właściwy plan i  pomyśl przed snem o czymś przyjemnym. O tym jaką będziesz czuć satysfakcję po zrealizowaniu kolejnych zadań z listy i po osiągnięciu wyznaczonych celów!
pozdrawiam
MB
PS. Jeśli uważasz, że wpis był przydatny, podziel się nim na fb z kimś, kto może tych porad potrzebować. Dziękuję!