Pierwszego miliona wcale nie trzeba kraść!

06-czerwiecMimo że Polska jest młodym krajem kapitalistycznym, przed którym jeszcze długa droga do dobrobytu, to jednak nie znaczy, że w Polsce nie można zostać milionerem. Wystarczy przejrzeć listę najbogatszych Polaków za ostatni rok i zobaczymy, że w Polsce mamy nie tylko całą rzeszę milionerów, ale także miliarderów, którzy do swojego majątki doszli w jednym pokoleniu, najczęściej w ciągu 15-20 lat swojego życia, wielu jednak znacznie szybciej. Najlepszym dowodem na to, że można to zrobić, jest to, że ktoś już tego dokonał. Jeśli chcesz osiągnąć wolność i niezależność finansową, znajdź kogoś, kto już to osiągnął, i zrób to samo, co on! Proste? Niestety, niekoniecznie.

Większość nas, Polaków, pochodzi z domów, w których rodzice, tak jak ich dziadkowie i pradziadkowie byli pracownikami, chodzili 5-6 razy w tygodniu do pracy przez około 40 lat i co miesiąc odbierali pensję za wykonaną pracę.

Potem przeszli lub przejdą niedługo na emeryturę, którą zapewnia Państwo. Problem jest taki, że najczęściej kwota emerytury stanowi jedynie 30-40% naszego średniego wynagrodzenia, jakie otrzymywaliśmy przez większość życia. Oczywiście pod warunkiem, że nasz pracodawca odprowadzał za nas pełne składki do ZUS (nie dotyczy to uprzywilejowanych grup zawodowych, które są u nas ewenementem na skalę wręcz światową). Dlatego też przejście na emeryturę dla większości ludzi wiąże się ze znacznym obniżeniem standardu życia, często do poziomu, w którym nie wystarcza na pokrycie podstawowych potrzeb. Wszyscy narzekają, rządzący politycy udają, że emerytury są wystarczające, a najmłodsze pokolenie, które wchodzi właśnie w dorosłe życie, w 83% rozważa wyjazd z kraju za granicę, aby normalnie żyć.

Dlaczego mamy do czynienia z taką sytuacją?

Bo tak naprawdę nie mieliśmy od kogo nauczyć się, jak zarabiać miliony, większość z nas nie miała ani rodziców, ani dziadków, którzy to wiedzieli i mogli nam tę wiedzę przekazać. Właśnie dlatego powstała gra EUROCASH i jest tak wyjątkowa.

Eurocash to planszowa gra edukacyjna, która przez zabawę uczy mechanizmów związanych z pomnażaniem kapitału, inwestowaniem w nieruchomości, giełdę, własny biznes i surowce.

Zagraj w grę minimum 5-7 razy i przekonaj się sam(a)! To nasze wyzwanie dla Ciebie! Podejmiesz je?

Bartosz Wilczek

www.eurocash.pl