Co na wejściu, to na wyjściu…

03-marzecInnymi słowy: jeśli wprowadzisz do systemu złe dane, to otrzymany wynik będzie zły. System to Twój umysł. Dane to informacje, którymi się karmisz. Złe dane to takie, które spowalniają osiąganie przez Ciebie celów, a jeśli spowalniają, tzn., że Cię od nich oddalają. I uświadom to sobie wreszcie. Co pomoże Ci osiągnąć sukces?

Świat nie jest taki, jakim go widzisz, ale widzisz go takim, jakim zdecydowałeś się go widzieć.

Kiedy zaczynasz jakiś projekt, wyznaczasz nowy cel czy podejmujesz się przedsięwzięcia, zacznij od właściwego nastawienia. Ponieważ tylko wtedy, kiedy jesteś pewien swojego zwycięstwa, kiedy autentycznie w nie wierzysz, możesz wygrać. Podczas Twojej drogi na pewno pojawią się trudności, a pilnowanie, aby nastawienie było zawsze właściwe, może Ci ułatwić 5S Formula™, czyli część autorskiego systemu, który opracowałam. Owe 5 „S”, które Ci pomogą utrzymać właściwe nastawienie, to:

  • Strategia myślenia (O czym decydujesz się myśleć? O rzeczach przyjemnych i sukcesie czy o tym, jak Ci nie wychodzi? Umysł może skoncentrować się tylko na jednej myśli, więc świadomie wybierz to, co będzie Ci bardziej sprzyjać)
  • Skupienie na celu (skoncentruj się na tym, co chcesz osiągnąć, wizualizuj swój sukces i działaj w tym jednym, wybranym kierunku)
  • Sylwetka (Przypomnij sobie, jak wyglądasz, kiedy zdobywasz jakąś nagrodę, kiedy coś Ci się udaje lub osiągasz cel. Stoisz z wyprostowanymi plecami, klatką do przodu i podniesioną głową czy kurczysz się i garbisz? Utrzymuj sylwetkę zwycięzcy!)
  • Społeczność (Co serwuje Ci Twoje otoczenie? O czym rozmawiają najbliżsi Ci ludzie? Jakie mają nastawienie do świata? Jak się czują? Są uśmiechnięci czy narzekają? Zdecyduj, jaki chcesz być, i zacznij przebywać z ludźmi, którzy Ci to ułatwią!)
  • Słowa (Co i jak do siebie mówisz? Doceniasz się? Chwalisz? Jesteś dla siebie dobrym rodzicem, który się troszczy, czy karzesz się za najmniejsze przewinienia? Wspierasz się czy krytykujesz? Nie potrzebujesz innych, by mówili Ci, że jesteś DOBRY, Ty sam zacznij tak do siebie mówić)

Podwiń rękawy i zacznij karmić umysł inną strawą. Zamiast wstawać i czytać rano jako pierwsze newsy na onecie, wstań, uśmiechnij się, weź zeszyt, wypisz swoje 10 celów i poświęć godzinę na rozwój osobisty.

Gdy chcesz zbudować solidne mięśnie, to jesz białko, jeśli chcesz osiągnąć sukces, to zacznij karmić mentalnym „białkiem” swój umysł. On tym bardziej potrzebuje białka, najwyższej jakości.

Magdalena Bienia

www.kreowanieosobowosci.pl